پنجشنبه ۱۰ مرداد۱۳۸۷ ساعت 12:37

لبرون جیمز
گلوریا و همسرش تلاش می كردند روز خوبی برای كودك مهیا كنند اما ساعاتی بعد مادر بزرگ لبرون در سن ۴۲ سالگی به دلیل حمله قلبی جان خود را از دست داد، او زنی فداكار و خوش اخلاق بود كه برای ناراحت نشدن فرزندان بیماری شدید خود را پنهان می كرد و از هر كاری برای خوشحال كردن آنان و هر كه به او روی می آورد بهره می برد. پس از آن زندگی اش سخت تر شد، در سال ۱۹۹۰ مردی كه لبرون تحت تكفل اش بود به دلیل قاچاق كوكایین دستگیر شد و ۸ سال طول كشید تا او و مادرش به خانه دایمی شان نقل مكان كنند اما حتی آن موقع هم، جیمز بیشتر اوقات خود را با خانواده فرانك واكر مربی تیم ورزش جوانان كه از ۹ سالگی با او آشنا شده بود می گذراند.
در همان سال ها گلوریا كه نتوانسته بود شغل ثابتی برای خود دست و پا كند چند بار به دلیل ارتكاب جرایم كوچك بازداشت شد و چند روزی را در زندان به سر برد و لبرون كه مشكلات زیادی را تجربه می كرد در یك سال ۸۰ روز به دلیل آشفتگی ذهنی به مدرسه نرفت. او درباره آن روزها می گوید: من شاهد مواد مخدر، اسلحه و قتل بودم، هر چه بود جنون بود و بس....
ورزش و به خصوص بسكتبال تنها راه برای خروج از این بحران به نظر می رسید. جیمز درباره خاطره به یادماندی اش ازسخت ترین روزهای تحصیل می گوید: همه دوران كودكی ام خاطره بود اما آنچه هرگز ازذهنم پاك نمی شود اولین حضورم در ورزش در ۸ سالگی بود. من به عنوان یك نونهال رشد می كردم و در همان روزها عاشق بسكتبال شدم و اثر واكرها بیش از پیش نمایان شد. آنهانظم و برنامه ریزی را به من تزریق كردند علاوه بر آن جزیی از یك خانواده بودم، با حضور پدر و مادر و یك برادر و دو خواهر و این تجربه ای باور نكردنی برایم محسوب می شد. باعث شد چشمانم به آنچه امروز هستم باز شود و دلیل آن را بفهمم، زندگی ام تغییر كرده بود. هیچ گاه آنچه خانواده واكر به ویژه فرانك برایم انجام داد را فراموش نمی كنم. او معروف نیست اما اولین كسی است كه به من بسكتبال را هدیه كرد و در من علاقه واقعی به وجود آورد.
نیاز به مشوق بیشتری بود، لبرون بزرگ تر كه شد این كار بر عهده درو جویس گذاشته شد كه از ۹ سالگی شاهد بازی جیمز با فرزندش بود. الان باورش سخت است اما لبرون واقعا نمی توانست دریبل بزند. جویس بعدها مربی تیم دبیرستان سنت وینسنت شد تیمی كه لبرون با آن به افتخارات زیادی نایل شد و از آنجا راه خود را برای حضور در NBA و كلیولند كاوالیرز هموار كرد. جویس همچنین به یاد می آورد كه لبرون بلندقدترین (او الان ۲ متر و ۶ سانتیمتر قد دارد) و سریع ترین بازیكن زمین بود و این توانایی را داشت كه در حین بازی به حرف های مربی گوش بدهد. ضمن اینكه كه گلزن بسیار ماهری بود و هرگز در یك مسابقه كمتر از۲۷ امتیاز كسب نكرد كه ركوردی كم نظیر محسوب می شود.
لبرون در فوتبال امریكایی نیز تبحر داشت اما خودش خاطر نشان می كند كه برای بسكتبال ساخته شده است:« در همان نوجوانی فهمیدم كه باید به سمت بسكتبال بروم و این كار درستی بود كه انجام دادم.» جیمز كه در بازی بامداد یكشنبه كلیولند در نخستین دیدار مرحله پلی آف كنفرانس شرق برابر واشنگتن ویزاردز۳۲ امتیاز كسب كرد تا تیمش ۹۳ - ۸۶ پیروز شود الان بسیار خوب و واقعا ثروتمند و مشهور شده است. او هم اكنون در نخستین سال قرارداد جدید و ۴ ساله خود به ارزش ۶۰ میلیون دلار به سر می برد و می توانست حتی درآمد بیشتری داشته باشد اما او كه با ۲۶ میلیون دلار درآمد سالانه در فهرست ماه دسامبر مجله «فوربس» در صدر جدول ثروتمندترین ورزشكاران زیر ۲۵ سال قرار گرفته با زیركی قراردادی امضا كرد كه می تواند پس از ۲ سال به تیم دیگری منتقل شود. او در سال ۲۰۰۵ آرون گودوین دلالی كه بیشتر قراردادهای كلان خود را به واسطه او بسته بود اخراج كرد و با ۳ تن از دوستان دوران مدرسه خود یك شركت بازاریابی و تبلیغات ورزشی راه اندازی كرده و می گوید: «خیلی بازیهای مهمتری نسبت به بسكتبال پیش روی ماست.
تجارت، خانواده و این كه چطور از پول ها به درستی استفاده كرد.»او اخیرا اجرای یك برنامه زنده تلویزیونی را برعهده داشت و توانست مانند ستاره و الگوی خود مایكل جردن در این برنامه بدرخشد ضمن اینكه ماه گذشته نیز به عنوان نخستین مرد سیاه پوست عكس او بر روی مجله Vogue چاپ شد: «خیلی برایم جذاب بود از این كه می توانستم خود را به طرز جدیدی مطرح كنم و خوشحال بودم.»
لبرون ریمون جیمز در ۳۰ دسامبر سال ۱۹۸۴ در شهر آكرون شهری كه با فقر و بیكاری شدیدی روبرو بود و در سال ۲۰۰۶ به عنوان فقیرترین شهر امریكا انتخاب شد، به دنیا آمد. پدرش را زیاد ندید و تا قبل از اینكه به خانواده واكر ملحق شود وضعیت بی ثباتی داشت: «مادرم همیشه به من می گفت خیلی راحت نباش ، اینجا زیاد نمی مانیم. یادم می آید ۵ ساله كه بودم در طول یك سال ۷ بار جای خود را تغییر دادیم، گاهی اوقات هم در خانه دوستانم زندگی می كردم. بنابر این خودم را مدیون خانواده واكر می دانم.»
جیمز از سال ۱۹۹۹ و بازی در سنت وینسنت افتخارآفرینی كرد و توانست نخستین عنوان قهرمانی یك تیم دبیرستانی از سال ۱۹۸۴ را رقم بزند. سال بعد هم قهرمانی تكرار شد و متوسط ۲۵ امتیاز در هر بازی به علاوه ۴/۷ ریباند و ۵/۵ پاس گل سبب شد برای اولین بار یك بازیكن كلاس دوم دبیرستان عنوان «آقای بسكتبال» را از آن خود كند.
او كه به «شاه جیمز» شهرت دارد، سبب شد سنت وینسنت با یك شبكه تلویزیونی قراردادی منعقد كند تا برای پخش بازیهای او ۸ دلار دریافت كند. در سال ۲۰۰۲ شبكه ESPN برای نخستین بار یك مسابقه بسكتبال در سطح دبیرستان ها را پخش كرد و ۶۷/۱ میلیون بیننده آن را تماشا كردند.
مسابقات خانگی سنت وینسنت نیز برای پاسخ دادن به هجوم تماشاگران به استادیوم ۵ هزار و ۷۰۰ نفری دانشگاه آكرون انتقال یافت.
اما او چگونه توانست به تمام انتظارات پاسخ دهد: «سخت نبود، فقط به بازی می رفتم و آن كاری را كه باور داشتم انجام می دادم و به بازی مورد علاقه ام می پرداختم. هرگز به كلمه «فشار» اعتقاد نداشتم. هیچ گاه از بازی خودم راضی نبودم و می دانستم بهتر از این خواهد شد.»در سال ،۲۰۰۳ كاوالیرز كه از ۸۲ بازی فصل عادی NBA فقط موفق به كسب ۱۷ پیروزی شده بود، توانست آقای برگزیده را به لیگ حرفه ای بسكتبال امریكا بیاورد. جیمز با بازیهای درخشان خود و در نخستین فصل حضور كه لقب «تازه كار» را به خود اختصاص داده بود در ۷۹ بازی جزو تركیب اصلی قرار داشت و شمار تماشاگران كاوالیرز كه تعداد پیروزی های خود را به ۳۵ عدد رسانده بود. هفت هزار نفر بیشتر شد. جیمز به عنوان روكی (تازه وارد) منتخب سال دست یافت و از آن سال همواره در تیم برگزیده NBA جای داشته و ۲ بار هم جایزه بهترین بازیكن سال را از آن خود كرده است.
سال گذشته جیمز، كاوالیرز را به نخستین فینال تاریخ خود رساند، اگرچه آنها ۴ - صفر باختند اما جیمز اذعان می كند كه بازیكنی نبوده كه می توانست باشد. او در دیدار با دیترویت پیستونز در مرحله پلی آف یكی از بهترین بازیهای تاریخ مرحله حذفی را به نمایش گذاشت و در كمتر از ۷ دقیقه ۲۹ امتیاز كسب كرد. جیمز اگر بتواند تیمش را به نخستین قهرمانی NBA در ۲ ماه آینده برساند ۵ سال جوان تر از مایكل جوردن به این عنوان دست خواهد یافت: « امیدوارم روزی به این افتخار نایل شوم اما برخی از بهترین بازیكنان لیگ هرگز قهرمان نشده اند. من به این می اندیشم همواره در بهترین شرایط باشم.» ● برخی اعداد درباره لبرون جیمز:
▪ صفر: او هیچ گاه در دانشگاه بازی نكرد (بازیكنان NBA معمولا حدود ۴ سال را در دانشگاه سپری می كنند.)
▪ یك: تنها بازیكن انتخاب شده از سوی كلیولند كاوالیرز در سال ۲۰۰۳
▪ ۴: حضور در بازی آل استار (هر سال كه او در NBA بازی كرده انتخاب شده است)
▪ ۵۶: بالاترین امتیازی كه در یك بازی به دست آورده (برابر تورنتو در سال ۲۰۰۵)
▪ ۲۲۲: تعداد پیروزی های كاوالیرز از زمان انتقال جیمز
▪ ۳۰۲۸: دقیقه حضور او در این فصل
▪ ۲۵۰/۰۴۱/۱۳: دلار درآمد بازی در این فصل
▪ ۰۰۰/۰۰۰/۵۷: دلار درآمد به خاطر تبلیغ نایكی، مایكروسافت و چند شركت بزرگ دیگر

 
عکس محصول عکس محصول عکس محصول عکس محصول
آموزش بسکتبال - مجموعه 1 آموزش بسکتبال - مجموعه 2 آموزش بسکتبال - مجموعه 3 آموزش بسکتبال - مجموعه 4
چطور فضاسازی را آموزش دهيم

آموزش بازی سازی بهتر

سی و پنج روش کسب امتياز سريع

مربی گری دفاع فردی

تعداد: 7 سی دی تعداد: 7 سی دی تعداد: 7 سی دی تعداد: 7 سی دی

5,500 تومان

خرید آموزش بسکتبال - مجموعه 1

5,500 تومان

خرید آموزش بسکتبال - مجموعه 2

5,500 تومان

خرید آموزش بسکتبال - مجموعه 3

5,500 تومان

خرید آموزش بسکتبال - مجموعه 4


عکس محصول عکس محصولآموزش بسکتبال - مجموعه 5 بسکتبال 5 مجموعه با تخفیف آموزش بسکتبالآموزش اصول پاس دادن در بسکتبال


5 مجموعه آموزش بسکتبال

آموزش بسکتبال از مبتدي تا حرفه اي
در قالب دی وی دی - DVD
تعداد: 7 سی دی تعداد: 35 سی دی

5,500 تومان

خرید آموزش بسکتبال - مجموعه 5

22,9000 تومان

خرید بسکتبال 5 مجموعه با تخفیف

2,900 تومان

خرید آموزش بسکتبال

نوشته شده توسط نیما | موضوع: بیوگرافی بازیکنان | لینک ثابت |